Карантин






Мистецтво жити в карантині


Карантин змушує жити за власними правилами – незвичними, часом обтяжливими. Чи пройде карантинна ізоляція без зайвих проблем залежить від кожного члена сім’ї. 
Неабияк впливає карантин на дітей, якщо залишити їх сам на сам з проблемою вимушеної ізоляції, доведеться потім прикласти немало зусиль аби відновити гармонію в сімейних стосунках. 
Тому перше правило карантину: «Живи за правилами!».

Родині потрібно зібратися всім разом і встановити правила. Визначитися, скільки часу батьки працюють, а діти навчаються, граються, малюють чи читають самостійно. Потім скільки часу всі проводять разом. Бажано, розділити квартиру на окремі зони, щоб члени сім’ї не заважали одне одному.
Пам’ятайте, що дітям в цей час не вистачає спілкування з однолітками, і замінити його потрібно живим емоційним спілкуванням, а не будь-якою діяльністю. 
Дитина потребує фізичної активності, адже надлишок енергії в організмі, як правило, трансформується в агресію. Тому аби уникнути непорозумінь та конфліктів, домовтеся, які способи вивільнення енергії є прийнятними, а чого робити не слід.
Не варто вигадувати дитині чим зайнятися, дозвольте їй проявити ініціативу і знайти заняття за бажанням та покликом душі (навіть, якщо ця діяльність призведе до невеличкого хаосу в квартирі). Та пам’ятайте, що з дитиною потрібно попередньо домовитися про її обов’язки, зокрема підтримувати чистоту в кімнаті.
Якщо ж ініціативність дитини згасла, запропонуйте їй заповнити свій вільний час розмальовками, книгами, розвиваючими настільними та комп’ютерними іграми. Давайте їх дітям порційно. Це допоможе підтримувати постійний інтерес.

Карантин – це чудова нагода побути з сім’єю, зміцнити чи відновити втрачені зв’язки.



Коронавірус, паніка і карантин. 
Як встояти психологічно. 
У ЗМІ повно новин про наближення фінансової кризи. Все це не може не турбувати.  
Що робити, щоб допомогти собі пережити паніку? 
Ось кілька порад: 
1. Під час епідемії дотримуйтесь рекомендацій ВООЗ. 
Знання про те, як правильно поводитися у критичній ситуації, знижує тривогу. 
2. Намагайтеся не блокувати свої почуття.  
Боятися – нормально, відчувати безсилля, сумувати – теж. 
"Відключити почуття" означає перестати бути в контакті з собою. А це значить, рано чи пізно почуття дадуть про себе знати, тільки їхня сила може стати деструктивною. 
Легалізація негативних емоцій знижує напругу, психіка перестає "викручуватися" від необхідності постійно тримати почуття під замком. 
3. Що робити, якщо тривога зашкалює?  
Поглинаючи велику кількість інформації, ми піддаємося так званій соціальній тривозі. 
Завдяки інтернету і соцмережам, події, що відбуваються на іншому кінці планети, сприймаються так, ніби вони відбуваються у нас вдома. Така розмитість кордонів посилює занепокоєння і почуття незахищеності. 
Справитися з ними допоможе елементарна інформаційна гігієна. Намагайтеся обмежити кількість інформації, яку ви споживаєте, зменшіть кількість часу, проведеного за читанням новин і в соцмережах. 
Оберіть ті джерела інформації, яким довіряєте, і відправте у бан тих, хто розганяє паніку. 
4. Знаходьте час тільки для себе і наповнюйте себе ресурсом.  
Цей пункт особливо важливий для батьків, які перебувають на карантині з маленькими дітьми. 
Турбота про тих, хто від нас залежить – складна фізична і емоційна робота, яка вимагає багато ресурсів. Якщо їх не поповнювати, ваш сосуд швидко вичерпається, і ви відчуєте емоційне вигорання. 
Створіть свій власний щоденний ритуал – займіться тим, що приносить вам задоволення. Спорт, будь-які види творчості, прогулянки, просто відпочинок підійдуть. 
Головне – щоб у цей час вас ніхто не чіпав і ви могли розслабитися на самоті. 
5. Сон (мій улюблений пункт :) Фізичні навантаження (так-так!). Регулярна здорова їжа. Задоволення. 
Всі ці речі здаються банальними, але допомагають справлятися навіть з сильними стресами. 
Недостатній сон і погана його якість – один з головних супутників депресії. А безперервний (бажано не менше 8 годинний) сон піднімає настрій, зміцнює пам'ять і знижує больові відчуття. 
Автор популярної книги "У пастці депресії" Алекс Корб пояснює, як під впливом сильного або тривалого стресу порушується робота мозку і формується "спадна спіраль" депресії. 
Зменшити ефект стрес-факторів можна по-різному: фізичною активністю, прийняттям рішень, поліпшенням гігієни сну, споживанням екологічно чистих продуктів, проявом почуття подяки по відношенню до оточуючих і розвитком соціальних зв'язків. 
До речі, додатковий час для читання і навчання може стати непоганим бонусом під час карантину. 





Незважаючи на карантин, гарячі лінії, що надають термінову психологічну допомогу, продовжують працювати!
  1. Національна  гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – цілодобово за номерами0 800 500 335 (зі стаціонарних) та 116 123 (з мобільних). Наразі тут також можна проконсультуватися щодо питань, які стосуються повернення українців та українок з інших країн (особливо тих, що працювали за кордоном) та виїзди в інші країни (основні ризики).

2. Національна дитяча гаряча лінія – з 12:00 до 17:00 у будні за номерами0 800 500 225 (зі стаціонарних) та 116 111 (з мобільних).

ГО "Ла Страда-Україна"

МВС запустило чат-бот #ДійПротиНасильства щодо протидії домашньому насильству в умовах карантину.
Чат-бот функціонує в Теlegram. З його допомогою можна зв’язатися зі службами поліції, зателефонувати на спецлінію 102 та знайти інформацію про гарячі лінії, на яких можна проконсультуватися у випадку домашнього насильства.
З чат-боту також можна зателефонувати на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації за безкоштовним номером 116 123.
Як скористатися чат-ботом?
1️⃣ Зайдіть у Теlegram
2️⃣ У пошуку введіть #ДійПротиНасильства або @police_helpbot
3️⃣ Натисніть на чат-бот
4️⃣ Оберіть що вам потрібно й отримайте інформацію.
МВС України
Національна поліція України

Немає коментарів:

Дописати коментар